Panenky Štěpánky

Panenka Štěpánka (v řečtiny Věncem korunovaná)

Ptáte se, kdo jsem?

Zatím co lidské holčičky mají jednu maminku, já jich mám několik. Vlastně jsem to popletla. Nemám maminky, ale babičky. Narodila jsem se pod jejich rukama. Na svět jsem přišla v bývalé porodnici městské nemocnice ve Vimperku.

Dnes už není nemocnice. Není ani porodnice. V domě, kde se rodily děti, žijí teď babičky. Pro děti pomáhají na svět nám, panenkám. Je to velká radost pro všechny. Jako děti se rodíme bez šatů. Ale i ty nám babičky vyrobí. Když nás takhle připraví, můžeme jít do světa. Svět je veliký. Nemůžeme v něm žít samotné. Proto si hledáme maminky, které by se o nás postaraly.

Chcete-li být naší rodinou, adoptujte si nás. A jak na to? Sledujte nás na facebookových stránkách Domovů Vimperk  a Spolku pro vybudování Zahrady korunní princezny Štěpánky. Vše, co potřebujete vědět, se dovíte tam nebo na telefonu 388 400 141 (bývalá porodnice, dnes aktivizační dílna).

Výtěžek z adopce panenek  bude v plné výši sloužit k vybudování Zahrady korunní princezny Štěpánky v areálu bývalé městské nemocnice ve Vimperku.

Děkujeme, že nám pomáháte!